Kambodža – první půle listopadu 2017

Kambodža
první půle listopadu 2017
cena 45 000,- Kč na osobu
V ceně je doprava a ubytování, evropského typu s klimatizací.
Program, který může ještě doznat drobných změn.

1.  Den – Příjezd, nebo přílet do Siem Reap. Dle času příletu (Wat Preah Prom Rath – nejstarší klášter v Siem Reap zal. 1371 se zajímavou legendou a plastickými obrazy popisujícími život Buddhy, Pre Rup západ slunce na tisíc let staré pyramidě)

2. Den – Angkor Wat největší a nejzachovalejší hinduistický chrám z počátku 12. století představující posvátnou horu Méru (rozměry centrální stavby 187 x 215 m výška centrální věže 65 metrů. Obvodová zeď chrámu měří 1024 x 825 m, a je obklopena 200 metrů širokým vodním příkopem). Královské město Angkor Thom obehnané hradební zdí 3 x 3 km a vodním příkopem, Bayon – chrám 49 věží z 12. století s nádhernými reliéfy. Ta Phrom – ve kterém na ploše 60 hektarů  žilo 12.000 lidí, chrám je známý hlavně díky stromům zarostlým do staveb a zdí (zde se natáčel film Tomb Raider). Ta Nei – malinký chrám v džungli jež ještě nebyl rekonstruován a který je poctěn minimálním počtem návštěvníků.

3. Den – NP Kulenské hory – krásný vodopád s možností koupání, tisíce lingamů vytesaných do kamenného koryta řeky Siem Reap, Budhistický klášter Preah Ang Thom ze 16. století s vytesaným ležícím Buddhou na vrcholku malé skály.

4. Den – obrovský hinduistický chrám Beng Mealea rozkládající se na ploše 1025 x 875 m,  pyramida Koh Ker z 9. století v jejímž okolí najdeme 180 svatyní. Původní výška sedmistupňové pyramidy byla 60 m nyní lze vystoupat až na vrchol tyčící se do výše 36m, nocleh Prah Vihear.

5. Den – Místo posledního pobytu a odpočinku šíleného diktátora Pol Pota, jehož vláda Rudých Khmérů v letech 1975 až 1979 vyvraždila čtvrtinu obyvatel Kambodže. Preah Vihear chrám z 12. století, jež proslul hlavně sporem o vlastnictví. Klášter je postaven na hraně náhorní plošiny jež odděluje Thajsko a Kambodžu.

6. Den – Přejezd do Stueng Treng, prohlídka prohlídka Hedvábné farmy (zde je možno vidět celý proces tradiční ruční výroby hedvábí – od krmení Bource Morušového až po hotový výrobek). Vyhlídky z dvou mostů na desátou největší řeku světa Mekong a na řeku Tonle Sekong.

7. Den – Orcela Tuponosá – pozorování kriticky ohrožených sladkovodních delfínů a vodních ptáků při projížďce loďkou po Mekongu v oblasti Preah Romkel, obrovský vodopád Sopheak Mitt na hranici s Laosem.

8. Den – Přejezd do Ratanakiri – návštěva vesnice s domky neprovdaných dívek, koupání v jezeře Yeak Laom které vzniklo zatopením vulkánu.

9. Den  – Vodopád Kachanh, sloní treking k vodopádu Katieng. Přejezd do Mondulkiri

10. Den – Největší kambodžský dvojstupňový vodopád Bou Sra, vyhlídka na Mondulkiri.

11. Den – Přejezd do Kratie – Klášter 100 pilířů, centrum pro záchranu obřích sladkovodních želv, meditační centrum na hoře Phnom Sambog Pagoda.

12. Den – Kompong Cham – klášter Wat Phnom Srei, (v období sucha prohlídka bambusového mostu přes Mekong).

13. Den – Sambor Prei Kuk – komplex menších chrámů z 6 až 9. století, Preah Tis – 800 let starý kamenný most dálničního rozměru, Plovoucí vesnice Kompong Phluk – projížďka na loďce po největším jezeře v JV Asii. Rozloha jezera Tonle Sap kolísá dle ročního období 2.500 až 10.000 Km2. Návrat do Siem Reap.

14. Den – odlet. Dle času odletu (Památník genocidy, Muzeum války, Khmérské masáže, místní tržnice).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.